GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLER600 YILLIK ZEYTİN AĞACI ZEYTiN DALI MEYDANINA NAKLEDİLDİ Paylaş :

Gemlik Belediyesi, imarlı yollarda kalan zeytin ve diğer ağaçları kesmeyerek, parklarında, caddelerinde ve meydanlarında değerlendiriyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ağaçların bulundukları yerden yeni yaşayacakları alanlara nakillerini üstün teknolojik özelliklere sahip ağaç söküm ve dikim araçlarıyla gerçekleştiriyor. Son olarak Kurşunlu Mahallesinde imara açılan alanda kalan 600 yıllık zeytin ağacı da kökünden sökülerek, sahil düzenleme projesi kapsamında, geçtiğimiz hafta temeli atılan çay bahçelerinin bulunduğu alana nakledildi.
  Kentin her noktasında yeşillendirme, çevre düzenleme, park yapımı çalışmalarına büyük önem verdiklerini kaydeden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bir yıl içinde 100’ün üzerinde ağacın farklı bölgelere dikimini gerçekleştirdik. Bu ağaçların bakımlarını da üstleniyoruz. Ağaçlara zarar vermeden, kent estetiğine uygun alanlarda yeniden toprakla buluşturuyoruz” dedi. Zeytin Dalı Harekatı’nın ‘Zeytin Dalı Meydanı’nda, 600 yıllık Zeytin ağacıyla sonsuza dek yaşatılacağını dile getiren Başkan Refik Yılmaz, “Türk milleti ve Türk devleti var olduğu sürece aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacaktır. Onların manevi hatıraları sonsuza kadar yaşatılacaktır. Bugün operasyonlar hala sürüyor. Bir ve beraber olduğumuz sürece tüm oyunları bozmaya gücümüz yeter. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ülkemizin Afrin'de terör örgütlerine karşı yapmış olduğu başarılı operasyonlarla, tarihinin en büyük darbesini vurmaya devam etmektedir. Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan tüm Mehmetçiğimizi, kahraman ordumuzu Rabbim muzaffer eylesin" diye konuştu.
  Haber Tarihi : 13 Mart 2018 Salı


                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA