GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERATATEPE TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ Paylaş :

Büyükşehir Belediyesi'nin Narlı Tesislerinin ardından Gemlik'e kazandırdığı Atatepe Sosyal Tesisleri törenle hizmete açıldı. Başkan Altepe, Gemlik'te muhteşem bir manzaraya sahip Atatepe'ye böyle bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
  
   Bugüne kadar Hünkar Köşkü, Dobruca, Mudanya, Gönül Dostları Sofrası, Narlı, Gölpark, Balibey Han gibi Sosyal Tesisleri halkın hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, kaliteli hizmetin ekonomik fiyatlarla sunulduğu tesislerine Gemlik Atatepe Sosyal Tesisleri'ni de ekledi. İstanbul Boğazı manzarasını andıran Atatepe'de, Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl inşaatına başlanan Atatepe Sosyal Tesisleri, ayrıcalıklı bir mekan olarak Gemlik'e kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin, ‘tesislerin Ramazan ayında açılacağı' yönündeki sözünün ardından Atatepe tesisleri iftar organizasyonuyla kapılarını ziyaretçilerine açtı. Gemliklilerin yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanı sıra Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz, AK Parti Milletvekilleri İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile büyükşehir belediyesi bürokratları da katıldı.
  
   Gemlik Bursa'nın en önemli vitrini
  
   Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik'in Atatepe mevkiine geldiği ilk gün böyle bir tesis yapmaya karar verdiklerini belirterek, böyle muhteşem bir manzaraya sahip Atatepe'ye sosyal tesis kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Bursa'nın yanında ilçelerin de daha sağlıklı ve yaşanılabilir olması için yoğun bir çaba içinde olduklarını ve 1000'den fazla proje üzerinde çalıştıklarını dile getiren Başkan Altepe, Bursa'nın vitrini olan Gemlik'e de ayrı bir önem verdiklerini söyledi. Son 3 yılda Gemlik'in altyapısına 45 milyon TL ve asfaltlama çalışmalarına 10 milyon TL harcadıklarını dile getiren Başkan Altepe, "Gemlik'te Çarşı Deresi'nden meydana, heyelanlı bölgelerden sosyal tesislere kadar her alanda çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız Atatepe Sosyal Tesisleri de Gemlik'e aynı bir değer katacak. Buranın kısa zamanda Gemlikli ve Bursalıların buluşma noktası haline geleceğine inanıyorum" dedi.
  
   Gemlik Avrupa şehri görünümüne bürünüyor.
  
   Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz da özellikle son zamanlarda hizmet noktasında ilçede destanlar yazıldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle hayata geçirilen projelerle Gemlik'in büyük kasaba görüntüsünden hızla Avrupa şehri görünümüne büründüğünü dile getiren Yılmaz, "Gemlik'te olması gereken hizmetler bir bir halkımıza sunuluyor. 105 bin nüfuslu Gemlik'te 1 metrekare bile kapalı pazar alanı bulunmazken, 2 noktaya kazandıracağımız kapalı pazar yerlerinden birinin ihalesini tamamladık, yakında inşaat başlayacak. Büyükşehir Belediyemiz Çarşı Deresi'nin ıslahını yaparken, bizde Karsak Deresi'nin denize dökülen bölümünü güzel bir görüntüye kavuşturuyoruz. Bugün açılışı yapılan tesis de bizim için ayrı bir önem taşıyor. Eskiden işadamlarımız misafirlerini ağırlamak için Mudanya'ya veya Bursa'daki farklı tesislere gitmek zorunda kalırdı. Artık herkes konuklarını muhteşem manzarasıyla Atatepe'de ağırlayabilecek. İlçemize böyle bir tesis kazandırdıklarını için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
  
   Gemlik Ata Mahallesi Muhtarı Süleyman Özgüleç de mahalleye değer katan Atatepe Sosyal Tesisleri için Başkan Altepe'ye teşekkür etti.
  
   Törene katılan milletvekilleri adına söz alan AK Parti Milletvekili İsmail Aydın ise özellikle son 10 yılda hizmet noktasında yerelde ve genelde önemli bir zihniyet devrimi yaşandığını söyledi. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü somut adım atılamayan Kumla Barajı'nın ihalesinin yapıldığını ve önümüzdeki günlerde DSİ ile ihaleyi alan firma arasında anlaşma imzalanacağını müjdeleyen Aydın, "Bugüne kadar sadece konuşulan hizmetlere AK Parti döneminde düğmeye basılıyor" dedi.
  
   Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra tesislerde verilen ilk iftar yemeğinde bir araya geldi. Davetliler iftarlarını körfez manzarası içinde yapmanın heyecanını yaşadı.Haber Tarihi : 14 Ağustos 2012 Salı


                    

                    

                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA