GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERKÜREK ÇEKEREK YUNANİSTAN’A GİDECEKLER Paylaş :

Gemlikli Amatör Denizciler Hüseyin Ürkmez ve Bilgin Yorulmaz Mayıs ayında 3,5 metrelik tekneleriyle kürek çekerek Yunanistan’a gidecekler. Gemlik Belediyesi’nin Gemlik Kent Konseyi ve Gemlik Girit ve Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği ile birlikte organize ettiği etkinlikte, bir aylık zorlu yolculuğa çıkacak olan amatör denizciler Ürkmez ve Yorulmaz, Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, destekleri adına teşekkür ettiler. Mübadelenin 94. Yıldönümü anısına Yunanistan’daki Gemlik Nea Kios’a gidecek olan Hüseyin Ürkmez ve Bilgin Yorulmaz, “Bizler bu körfezde büyüdük. Öncelikle denizi ve Gemlik körfezini çok seviyoruz. Gemlik’e ve Gemlik Körfezine vefa borcumuz var. Gemlik Körfezinden uzun mesafe kürekler çekilsin istiyoruz. Mübadelenin 94. Yıldönümü anısına bu organizasyonu yapacağız. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.
  
   Mayıs ayında Gemlik’ten çıkacak olan amatör denizciler Hüseyin Ürkmez ve Bilgin Yorulmaz, Mudanya, Bandırma, Çanakkale, Limmi Adası ve Atina’da mola verecekler. Bir ay sürecek kürek çekmeli çetin yolculuğun son durağı Atina’nın güneyinde kalan Yunanistan’daki Gemlik Nea Kios olacak. Burada Gemlik’ten getirdikleri zeytin fidanlarını mübadele anısına dikecek olan Ürkmez ve Yorulmaz, Yunan Adalarını takip ederek Bodrum’a gelerek yolculuklarını tamamlayacaklar. Marmara Denizi ve Gemlik Körfezinde defalarca kürek çektiklerini bildiren Hüseyin Ürkmez, Bilgin yorulmaz ile birlikte ayrıca İstanbul Çanakkale kürek çekme organizasyonunu yaptıklarını, bisiklet ile Türkiye turu attıklarını anımsattı. Kendisinin de İstanbul-Kabala, Selanik-İzmir, İstanbul-Atina, Hopa-İskenderun arasında kürekle deniz yolculuğu tecrübesi bulunduğunu vurgulayan Hüseyin Ürkmez, “Bu güzel ve anlamlı organizasyonu gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
  Haber Tarihi : 23 Şubat 2017 Perşembe


    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA