GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERKENT KONSEYİNE AFETE HAZIRLIK EĞİTİMİ Paylaş :

Bursa Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Gemlik Kent Konseyinde Afete Hazırlık Eğitimi verdi. Eğitime Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelli Meclisi katıldılar.
  
   Eğitimi MaG-Der Başkanı Yusuf Yumru, Eğitmenler Mesut Çaybaşı ve Necla Öner birlikte sundular. Eğitimin afet ve afetlere hazırlık bilincini arttırmayı amaçladığını söyleyerek sözlerine başlayan Çaybaşı; “doğal afetlere karşı evde, okulda, işyerlerinde ve çevrede alınması gereken kişisel önlemler, afet öncesi, afetler sırasında ve afetler sonrasında sergilenmesi gereken davranışlar, Temel Afet Bilinci’ni oluşturmaktadır. Amacımız bu tip eğitimler ile toplumumuzu afetlere hazırlıklı hale getirerek olası can ve mal kayıplarını azaltmaktır” dedi. Eğitim sine vizyon sunumu eşliğinde devam etti. Sine vizyon gösterilerinin en etkileyici kısmı ise 99 depreminin hemen sonrasında kayda alınmış, yıkık binalar ve binaların altından yükselen feryatlar ile yaşanan dramlardı. Yaklaşık bir buçuk saat süren eğitim soru ve cevapların ardından sona erdi.
  
   Mag-Der Başkanı Yusuf Yumru; “amacımız doğal afet gelmeden Gemlik halkını afete hazır hale getirmektir, bizler gönüllü olarak bu hizmetleri veriyoruz, hedefimiz ise tüm Gemlik halkına bu eğitimleri verebilmektir. Başta Gemlik Kent Konseyi ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarından eğitimlere aracılık etmeleri konusunda destek bekliyoruz” dedi. Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim’de böylesine güzel ve anlamlı eğitimi gönüllü olarak sunan güzel insanlara teşekkürlerimi sunuyorum diyerek, tüm MAG gönüllerini tek tek tebrik etti.
  Haber Tarihi : 7 Mart 2017 Salı


    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA