GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLEREĞİTİMCİ YAZAR SAİT ÇAMLICA LİSE ÖĞRENCİLERİYLE HASRET GİDERDİ Paylaş :

Gemlik Belediyesi’nin 2017 yılı kültürel etkinlikleri kapsamında organize ettiği öğrencilere yönelik kişisel eğitim semineri büyük ilgi gördü. 12 Mart tarihinde yapılacak YGS sınavları öncesinde öğrencilere moral olması adına düzenlenen etkinliğe Eğitimci Yazar Sait Çamlıca katıldı. Özdilek Cevdet-Aynur Mayruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Roda Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Gemlik Anadolu İmam Hatip Liselerinde 10, 11 ve 12. Sınıflara yönelik konuşan Sait Çamlıca, başarının tek yolunun çok çalışmak olduğunu söyledi. Çok çalışmanın da bedel ödemek anlamına geldiğini ifade eden Çamlıca, “Sizi sınavlarda kurtaracak olan, çok çalışmadan edilecek olan dualar değildir. Allah çalışana verir. Bilgiye hâkim olan dünyaya hâkim olur” diye konuştu.
  
   Öğrenci velilerine ve öğretmenlere de seslenen Sait Çamlıca, çocuk sahibi olmaktan daha çok çocuk eğitmenin önemine vurgu yaptı. Çocuklara ve gençlere yönelik yapılan en büyük yanlışın kıyaslama olduğunu belirten Eğitimci Yazar Sait Çamlıca, evlilik hayatı ve çocuk eğitimi gibi konuların ders olarak lise son sınıfların müfredatına konmasını istedi. Esprileri, mimik ve jestleriyle dikkat çeken ve çarpıcı üslubuyla yaptığı konuşmasında öğrencileri güldürürken düşündüren Sait Çamlıca, anılarıyla da konferansına renk kattı. Duyguların yönetimi konusunda da bilgiler veren ve cezaevlerinde yaptığı organizasyonlardan örneklerle duygu yönetimi konusunda anlatımlarda bulunan Sait Çamlıca, “Gençlik dönemleri fırsatlar ve tuzaklar dönemidir. Geleceğiniz gençliğinizde şekillenir. Fırsatları değerlendirirseniz bambaşka bir geleceğiniz olur, tuzaklara düşerseniz başka bir geleceğiniz. Günümüzde cezaevleri duygu yönetimini bilmeyen insanlarla doludur” dedi.
  
   Öğrencileri ile iletişimi öğrencilerin sahne performanslarını sınayarak da pekiştiren Eğitimci Yazar Sait Çamlıca’ya, konferansları sonrasında Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı tarafından çiçek takdim edildi. Sait Çamlıca konferans sonrasında öğrencilere Gemlik Belediyesi sponsorluğunda ücretsiz kitaplarını dağıttı.
  Haber Tarihi : 10 Mart 2017 Cuma


                    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA