GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERÇEVRECİ OKULUN HARİKA ÇOCUKLARI HEDİYELERİ HAK ETTİLER Paylaş :

Geri Dönüşüm konusunda yapılan proje ve çalışmalarla Çevreci Belediyecilik örnekleri sergileyen Gemlik Belediyesi, Kullanılmış Giysi ve ayakkabı kampanyalarını ilçenin muhtelif yerlerine konulan kumbaralarla devam ettiriyor. Cam, Plastik, Atık yağ, Mavi Kapak ve Atık Pil Geri Dönüşüm projelerini de başarıyla sürdüren Gemlik Belediyesine eğitim ve öğretimden de büyük destek geliyor.
  
   Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk, kısa süre içinde 125 kilo atık pilin yanı sıra, 30 litre atık yağ ve 15 kilogram mavi kapak toplayan Engürücük İlkokulunu ziyaret ettiler. Gemlik Belediyesinin geri dönüşüm projelerine önemli oranda katkı koyan öğrencilere Gemlik Belediyesi tarafından satranç takımı, kitap, oyuncak ve kalemden oluşan setler hediye edildi. Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ayrıca okula bir adet bilgisayar yazıcısı da hediye etti. Okul Müdürü Tuncay Özkan ve 3 A sınıfı öğretmeni Ali Acar’ın yanı sıra 16 kişilik öğrenci grubuyla da bir araya gelen Ahmet Avcı ve Ahmet Dedetürk, “Sizler çevreci okulun, harika çocuklarısınız. Geri Dönüşüm Projelerimize destekleriniz adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Sizler bizlerin gururusunuz” dediler.
  
   Öğrencilere hediyelerini veren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, ülkemizde her geçen yıl geri kazanım projelerinin arttığını belirterek, Gemlik Belediyesi’nin de bu projelerde öncülük yaptığını vurguladı. Okullarda, hastanelerde, parklarda, sitelerde, cadde ve sokaklarda geri kazanım kumbaraları sayısını artırdıklarını açıklayan Ahmet Avcı, destek veren Gemliklilere ve öğrencilere bir kez daha teşekkür etti.
  
   Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’te, okullarla işbirliğinin devam ettiğini hatırlatarak, geri dönüşüme katkı koyan her okula, Gemlik Belediyesinin teşvik amaçlı hediyelerinin devam edeceğini söyledi.
  Haber Tarihi : 10 Mart 2017 Cuma


                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA