GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERBİR MİLLETİN UMUDU ASIM GEMLİK'TE SAHNELENDİ Paylaş :

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Safahat'ta yer verdiği Asım Şiiri, onun işgallere uğramış bir milletin yeniden dirilişinin öncüsü olacağına inandığı Asım'ın Neslinin hikâyesinden ibarettir. O müthiş şiir, tiyatroya uyarlandı ve sahnelerdeki yerini başarıyla aldı. Profesyonel tiyatro sanatçılarının yer aldığı oyuncu kadrosuyla sahneye konulan "Bir Milletin umudu; ASIM" adlı oyun Gemlik'te de büyük ilgi gördü. Milli Şairimizin 80. Vefat günü olan 27 Aralık 2016 gününde İstanbul'da MTTB Salonunda ilk kez sahnelenen oyun, Gemlik Belediyesi'nin 2017 yılı Kültürel Etkinlikleri Kapsamında U.Ü. Gemlik Yerleşkesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde sahnelendi. Birlik Vakfı Gemlik Temsilciliğinin katkılarıyla sahnelenen, 2 Perdelik oyun gençliğe büyük anlam yükleyen Mehmet Akif Ersoy'un vatanseverliğini, duygu ve coşkun halinin izlerini taşıyor.
  
   "Bir Milletin Umudu Asım" isimli tiyatro oyununu Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Birlik Vakfı Gemlik Temsilcisi Mehmet Naim Boz, Belediye Meclis üyesi Ercan Barutçuoğlu ve çok sayıda davetli izledi. Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği iki perdelik oyun ayakta alkışlandı. Tiyatrocuları sahnede tebrik eden ve başarılarının devamını dileyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, oyuncular Erdoğan Özerdem, Tuncay Çağıl, Berkay Kalebaş ve Nail Demir ile hem oyuncu hem yönetmen Yavuz Ketenci'ye çiçek takdim etti.
  Haber Tarihi : 14 Mart 2017 Salı


                    

        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA