GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERTÜRKİYE DÜŞERSE İSLAM ÜMMETİ DÜŞER Paylaş :

Araştırmacı-Gazeteci Süleyman Özışık Gemlik’te Konuştu:
  TÜRKİYE DÜŞERSE İSLAM ÜMMETİ DÜŞER
  
   Gemlik Belediyesi’nin 2017 Kültürel etkinlikleri kapsamında organize ettiği konferansta konuşan Araştırmacı-Gazeteci Süleyman Özışık, 16 Nisan Anayasa Referandumunda Türkiye’nin kendi geleceğini oylayacağını söyledi. “Evet”, “Hayır” propagandalarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisi ve nefreti üzerine kurulmaması gerektiğini vurgulayan Süleyman Özışık, “Türkiye, geleceğini oylayacak. Şunu net bilmemiz gerekiyor. Türkiye düşerse sırada Suudi Arabistan var. Sonra da İslam ümmeti var” dedi. “15 Temmuz’dan 16 Nisan’a Türkiye” konulu konferanslar için Gemlik’e gelen Süleyman Özışık, Hisar Anadolu Lisesinde 11 ve 12. Sınıf öğrencilerine açıklamalarda bulundu. Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezinde de ilçe halkı ile bir araya gelen Araştırmacı-Gazeteci Süleyman Özışık, 18 maddelik Anayasa değişikliği konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
  
   15 Temmuz FETÖ terör örgütü hain darbe girişimi konusunda önemli bilgiler veren Süleyman Özışık, Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin nezdinde 247 şehide dua istedi. 15 Temmuz’un kahramanları MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1. Ordu Komutanı Ümit Dizdar, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de alkış isteyen Süleyman Özışık, “15 Temmuz tarihe kazıdığımız bir destandır” diye konuştu. Türkiye darbeler tarihinde 1. Ordu’nun hep başrol oynadığına dikkat çeken Süleyman Özışık, 15 Temmuz darbe girişiminde 1. Ordu Komutanlığı yer almayınca, darbenin başarısız olduğunu anlattı. ABD’nin darbe girişimi sırasında önce “itidal” çağrısında bulunduğunu, darbe başarısız olunca da, “demokrasi” havariliğine soyunduğunu anımsatan Araştırmacı Gazeteci Süleyman Özışık, “Sizler 15 Temmuz’da bu ülkenin teröristlerin eline geçmesini engellediniz. Türkiye’yi Irak, Mısır, Suriye gibi karıştırmayı, bölüp parçalamayı hedefliyorlardı. Bunun ilk adımını atmak istediler. Eğer 15 Temmuz hain darbe girişimi başarılı olsaydı, sınırda 25 bin YPG militanı bekliyordu. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da Kürdistan hayalleri vardı. Ermenistan’a toprak verilecekti. 50 bin İngiliz de Kıbrıs’ı işgal edecekti. İnanın bana, eğer o hain darbe girişimi başarılı olsaydı, bugün Suriye bile bizden çok daha iyi durumda olacaktı” dedi.
  
   16 Nisan referandumu sürecinde Türkiye’de algı operasyonları yapıldığını ve topluma sürekli olarak korkular köpürtüldüğünü ifade eden Süleyman Özışık, “Algı operasyonlarına teslim olmayın. 16 Nisan sonrasında da arkadaşlık, komşuluk yapacağız. Bu nedenle oluşturulmak istenen gerilimlere de prim vermeyin” diye konuştu. 16 Nisan sonrasında Evet oylarının çıkması halinde, vesayet rejimi ve iki başlılığın ortadan kalkacağını savunan Süleyman Özışık, “Artık mecliste çiğ köfte partileri, Güneş Motel olayı gibi milletvekillerinin parayla satın alınması, Fırıldak Kubilay olayları, Şantaj, para pazarlıkları, Başörtüsü krizleri, 367 oy garabeti, 411 El kaosa kalktı manşetleri, Anayasa kitapçığı fırlatma gibi olaylar yaşanmayacak. Yeni mecliste milletvekili sayısı 600 olması halinde 401 Milletvekilinin oyuyla Cumhurbaşkanı yüce divana gönderilebilecek. Evet çıkması halinde gensoru olayı da ortadan kalkacak. 1923 yılından bu yana 264 kez gensoru verilmiş. Sadece ikisinde yüce divan yolu milletvekillerine açılmış. Evet, çıkması halinde artık bankaların içi boşaltılmayacak. Coğrafyadaki katliamların bile önüne geçilecek. Darbe girişimleri olmayacak” diye konuştu.
  
   15 Temmuz’dan 16 Nisan Referandumuna giden süreçte, 15 Temmuz’da yaşananların topluma, “Hangi Parti, hangi ideolojidensin? Değil, vatan bayrak, toprak için birlik ve beraberlik mesajı verdiğini açıklayan Süleyman Özışık, “Vatanı, milleti, toprağı koruma sanatında dünyaya muazzam bir resital sunduk” dedi. Cumhurbaşkanı yargıyı ele geçiriyor iddialarının insafsızlık olduğunu belirten Süleyman Özışık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2026 yılına kadar yasa gereği sadece 3 tane HSYK üyesi atayabileceğini hatırlattı.
  
   Hisar Anadolu Lisesinde de öğrencilerle bir araya gelen Araştırmacı-Gazeteci Süleyman Özışık, mevcut sistemde seçme yaşı sınırının üst 80, alt 25 olduğunu anlattı. Seçilme yaşının 18’e çekilmesinin, gençlerin önüne bir ideal koyma hedefi olduğunu kaydeden Özışık, “18-25 yaş arası gençlik önemli. Bu yaşlarda avukat, polis, emniyet amiri, asker, hemşire, doktor olunabiliyor. Elde silah teröristlerle çarpışabiliyor. Devlet 18 yaşına girdiğinde ehliyet verebiliyor. Ancak çok zengin değilseniz, 18 yaşında ehliyet alsanız bile arabayı siz alamazsınız. Aileniz size güvenirse, aklı başında ve olgun olarak değerlendirirse size araba alır. Devlet de sizler için bunu düşünüyor. Önünüze ideal koyuyor. 15 Temmuz’da, 17-22 yaş arasında 47 gencimiz şehit oldu. Ben, 35-45-55 yaşında milletvekili olup, 15 Temmuz gibi günlerde saklanan vekiller yerine sizlerin milletvekili olmasını isterim” dedi.
  
   Araştırmacı-Gazeteci Süleyman Özışık’a, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Evrensel Hukuk Topluluğu Başkanı Ali Kemal Işıldak tarafından çiçek takdim edildi. Özışık’ta, çiçeği Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim’e hediye etti. Milli Türk Talebe Birliği ve U.Ü. Evrensel Hukuk Topluluğunun da desteklediği konferansı, Belediye Başkan Yardımcıları Vedat Büyükgölcigezli, Ahmet Avcı ve Kadir Erol, Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve çok sayıda davetli de ilgiyle izledi.
  
Haber Tarihi : 31 Mart 2017 Cuma


                    

                    

        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA