GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERYÜRÜYORUM MUTLUYUM Paylaş :

Bursa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Gemlik Toplum Sağlığı Merkezinin, Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği, “Yürüyorum, Mutluyum” etkinliği yoğun ilgi gördü. 50 bisikletli, 250 öğrenci ve çok sayıda vatandaşın da iştirak ettiği etkinlik, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile Kayıkhane Mevkii arasındaki yürüyüş ile renklendi. “Herkes İçin Fiziksel Aktivite”, Bilinçsiz Antibiyotik Kullanımına dikkat çekme ve Sigara ile Alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durma temalı organizasyon protokol üyelerinden de ilgi gördü. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Yunuz Arslan, Gemlik İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver Ünal, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık’ta etkinlikte hazır bulundu.
  
   7-13 Nisan Sağlık Haftası kutlamaları öncesinde tertiplenen proje, nefes açma ve ısınma hareketleriyle başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, sağlıklı yaşam adına önemli tüyolar verdi. Kendisinin ekmek tüketmediğini, şeker, tuz gibi gıda maddelerinden uzak durduğunu anlatan Refik Yılmaz, 7’den 70’e herkese spor yapmalarını tavsiye ederek, yürüme sporunun önemine vurgu yaptı. İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Yunuz Arslan’da, Gemlik Bölge Hastanesinin yaz aylarında hizmete gireceğini müjdeledi.
  
   15 Temmuz Demokrasi Meydanında başlayan yürüyüş, Kayıkhane Mevkiinde sona erdi.
  
Haber Tarihi : 4 Nisan 2017 Salı


                    

    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA