GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERGEMLİK’E YENİ MEZARLIK Paylaş :

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAMİDİYE MAHALLESİ’NDE KAMULAŞTIRILAN ALANIN MEZARLIĞA DÖNÜŞTÜRÜLMESİYLE GEMLİK’İN EN ÖNEMLİ SIKINTILARINDAN BİRİ ÇÖZÜME KAVUŞURKEN, KAMULAŞTIRMA VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN YENİ MEZARLIK ALANINDA DEFİN İŞLEMLERİ DE BAŞLADI.
  
  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENT MERKEZİNİN YANIŞI TÜM İLÇELERDE HALKIN ACİL TALEPLERİNİ KARŞILAMAYA ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEREK, BU ÇALIŞMA İLE GEMLİK’İN EN ÖNEMLİ DERDİNİN DE ORTADAN KALKTIĞI SÖYLEDİ.
  
  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi’nde kamulaştırılan alanın mezarlığa dönüştürülmesiyle Gemlik’in en önemli sıkıntılarından biri çözüme kavuşurken, yeni mezarlık alanında defin işlemleri de başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent merkezinin yanışı tüm ilçelerde halkın acil taleplerini karşılamaya çalıştıklarını belirterek, bu çalışma ile Gemlik’in en önemli derdinin de ortadan kalktığı söyledi.
  
  Ulaşımdan tarihi eserlerin gün yüzüne çıkarılmasına ve spordan sosyal sorumluluk projelerine kadar her alanda Bursa’ya değer katan çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, il sınırlarındaki mezarlıklarla ilgili düzenlemelere de aralıksız devam ediyor. Kent merkezinde mevcut Hamitler Mezarlığı’nın ihtiyacı karşılayamaması üzerine Yenişehir yolu üzerinde Erdoğanköy’de oluşturduğu yeni mezarlık alanıyla Bursa’nın bu sorununu ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi, Gemlik ilçesinde yaşanan aynı sıkıntıya da yeni mezarlık alanı ile çözüm getirdi. Hamidiye Mahallesi’nde Karsak Deresi kenarındaki 30 bin metrekare alanda düzenleme çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, alanı defin işlemlerine açtı. Daha önce cenazelerini başka bölgelere taşımak zorunda kalan Gemlikliler artık Hamidiye Mahallesi’nde oluşturulan yeni mezarlık alanını kullanmaya başladı.
  
  Önemli bir sorun çözüme kavuştu
  Yeni mezarlık alanını gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bir taraftan yaşam kalitesini yükseltip kente anıtsal eserler kazandırmaya devam ederken, diğer taraftan halkın acil çözüm bekleyen sorunlarını da bir bir ortadan kaldırdıklarını söyledi. Gemlik İlçesi’nde de mevcut mezarlığın dolması nedeniyle vatandaşların cenazelerini başka bölgelere defnetmek zorunda kaldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Halkımızın bu mağduriyetini ortadan kaldırmak için başlattığımız çalışma kapsamında Hamidiye Mahallesi’nde 30 bin metrekare alanın kamulaştırılmasını tamamladık. Alanı düzenleyip, defin işlemlerine açtık. Halkımız da burayı kullanmaya başladı. Artık Gemlik ilçemiz mezarlık sorunu yaşamayacak” dedi.
  Haber Tarihi : 4 Nisan 2017 Salı


                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA