GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLER'' NURSEL'İN MUTFAĞI '' GEMLİK ZEYTİNİ FESTİVALİN'DE Paylaş :

Ünlü sunucu Nursel Ergin, ''Nursel’in Mutfağı'' programını bu kez Gemlik'ten izleyicilerine sundu. 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali kapsamında Gemlik’e gelen ünlü sunucu, program çekimlerini Atatepe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdi. İzleyicilerine zeytin ve zeytin yağı'nın Başkenti olan Gemlik'te hakiki ve yüzde yüz doğal Gemlik zeytin yağı ile kuru fasulye pişirdi. Denize sıfır manzarası ve doğayla iç içe bir ortamda gerçekleştirilen program çekimlerini Gemlik'li hayranları da kamera arkasından takip etme fırsatı buldu.
  
   Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen programın çekimlerine, Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Kent Konseyi Kadın Kolları Üyeleri ile birlikte hayranları eşlik etti.
  
   Bir saat süren çekimlerin sonunda 3.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan Ergin : '' Bu güzel Festivalin bir parçası olmak beni çok onurlandırdı. Biliyorsunuz ki zeytin yağı Türk mutfağının olmazsa olmazlarındandır.Özellikle beylerimiz zeytinyağlı yemeklere bayılıyorlar.Bunun için Gemlik'e gelmişken Zeytinyağlı bir yemek yapmasaydık olmazdı diye düşündük. Çekimimizi böyle güzel bir ortamda gerçekleştirmek beni ayrıca mutlu etti. Bir yandan yemek kokuları bir yandan bu güzelim Gemlik Körfezinin kokusu içimde hissettim. Bundan sonra bu güzel İlçeye daha sık geleceğimden emin olabilirsiniz. Gemlik halkının sıcaklığı samimiyetleri yüzlerinden okunuyor. Ben Gemlik'i çok sevdim. Bu güzel ilçeye hayran kaldım.Beni burada ağırladıkları için başta Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim Hanımefendiye ve Gemlik Belediye Başkanımız Sayın Refik Yılmaz Beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. Umarım daha nice Festivallerde bir araya geliriz. Son olarak Gemlik Zeytini Festivalinizin Ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum'' dedi.
  
  Çekimlerin bitmesi ile talep eden herkesle fotoğraf çektiren Ergin, sevenleriyle toplu selfie alarak anı ölümsüzleştirdi.
  
  Festivale katılımlarından dolayı Nursel Ergin'e plaket ve hediyeler takdim edildikten sonra söz alan, Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim :
  
   '' Davetimizi kırmayarak Festivalimize katılıp anlam kattığınız için Gemlik Belediye Başkanımız Sayın Refik Yılmaz, Kent Konseyimizin Genel Sekreteri Mehmet Çelik ve İlçe halkımız adına sizlere teşekkür ediyorum. Sizi ve ekibinizi ağırlamaktan şeref duyduk. Televizyon ekranlarında görmeye alışık olduğumuz o güler yüzünüz ve pozitif enerjinizi bizlere burada da hissettirdiğiniz için şahsım adına ayrıca teşekkür ediyorum.''dedi.
  
   Programdan sonra Gemlik Asım Kocabıyık Yerleşkesi Konferans salonunda düzenlenen '' En Lezzetli Zeytinyağlı Yemek '' ve '' En Güzel Zeytin '' yarışmalarının konuğu olan Nursel Ergin Jüri Üyelerinin puanlamaları sonucunda dereceye girenlere ödüllerini taktim etti.15 yarışmacının juri üyelerine tattırdıkları Zeytinyağlı Yemekler Yarışmasının kazananı, onlarca bayanı geride bırakarak ve hazırlamış olduğu Zeytinyağlı tava yemeği ile Hakan Özgeç oldu. Kendisini yarışmaya katılmasına eşinin teşvik ettiğini belirten Özgeç '' Bu ödül'de benim olduğu kadar eşimin de katkısı çok büyük ''dedi. Nursel Ergin’in ‘’Evde yemekleri kim yapıyor?’’ sorusuna ise, Özgeç '' Etli yemekler de iddialı olsamda, genel olarak mutfağı eşim'e bırakıyorum'' dedi. Program Ödül töreni ve plaket taktimi ile sona erdi.
  Haber Tarihi : 24 Eylül 2017 Pazar


                    

                    

    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA