GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERHAGİOS ABERKİOS KİLİSESİNDE TEMİZLİK OPERASYONU Paylaş :

Gemlik'in Kurşunlu mahallesinde bulunan 9.yy'dan günümüze kadar uzanan "Hagios Aberkios" kilisesin de hummalı bir temizlik çalışması gerçekleştirildi.
  
  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın talimatıyla, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk'ün koordinatörlüğünde kilise ve çevresinde 10 kişiden oluşan bir ekip ile birlikte temizlik çalışması yapıldı.
  
   Hagios Aberkios Kilisesi’nin yerli yabancı ziyaretçi akınına uğradığını belirten Kurşunlu mahallesi muhtarı Hüseyin Ormancılar, kilisenin temizliğine ve bakımına önem verdiklerini belirterek, Gemlik Belediyesine göstermiş oldukları hassasiyetlerinden ötürü teşekkür etti.
  Temizlik çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz '' Gemlik Belediyesi olarak din ve ırk ayrımı yapmaksızın, ilçemizde bulununan tarihi dokuların tamamına gerekli duyarlılığı gösteriyoruz. Kurşunlu mahallemizde bulunan Hagios Aberkios kilisesi de yaz ve kış sezonu boyunca binlerce yerli, yabancı turistlerin uğrak yeri. Bu denli öneme sahip olan klisesinin çevresi de bizler için önemli” diye konuştu.
  
  
  
  Haber Tarihi : 25 Eylül 2017 Pazartesi


                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA