GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERYETENEK SİZDEN DESTEK BİZDEN PROJESİ BAŞLADI Paylaş :

Gemlikli sanatçı ve eğitmen Ahmet Gültekin’in başlattığı Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gemlik Belediyesinin Ortaklaşa Düzenlediği ‘’ YETENEK SİZDEN DESTEK BİZDEN ‘’ projesi öğrencilere enstrümanların verilmesiyle başladı.
  Proje kapsamında pilot olarak belirlenen okullarda sırasıyla, bağlama, gitar, keman, ritim perküsyon, bando, tiyatro, halk oyunları, çocuk ve gençlik koroları oluşturulmaya başladı.
  Ücretsiz olarak yapılacak olan eğitimler için öğrencilere ücretsiz enstrümanlarının dağıtımlarına Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlandı. Endüstri Meslek Lisesi’nde projenin başlangıç töreni yapıldı. Yapılan törene Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Borusan Holding Kampüs Koordinatörü Serdar Özkaleli, Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Er, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
  Projede okullarına da yer verdikleri için teşekkür eden Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Er, “Okulumuz Gemlik’te sayılı zanaatkar yetiştiren okuludur. Okulumuz öğrencileri zanaatkar oldukları kadar sanatkar da olmak istemektedirler. Onlara bu imkanı veren, projede emeği olan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.
  Projenin mimarı ve eğitimcisi Gemlikli sanatçı Ahmet Gültekin ise, “Gemlik’te eksik olan bir projeydi. Kardeşlerime müziği ve sanatı sevdirebilmek onlara bir şeyler katabilecek olmanın gururunu yaşıyorum. Enstrümanlarımız da artık hazır olduğuna göre eğitimlere başlayabilir, mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığımız konserimize hazırlanabiliriz.” diyerek, tüm protokolü ve katılımcıları şimdiden konsere davet etti.
  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, “Bizim hayalimiz olan bir çalışmaydı. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu tür sosyal ve sanatsal faaliyetler içerisinde olacaklarından dolayı oldukça mutluyuz. Projemiz herkese hayırlı olsun. Konserde görüşmek üzere.” ifadelerine yer verdi.
  Program sonunda bağlama ve gitar eğitimi alacak tüm öğrencilere bağlama ve gitarları hediye edildi.
  Haber Tarihi : 23 Kasım 2017 Perşembe


                    

    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA