GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERGEMLİK’TE 1000 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU Paylaş :

Gemlik’in yöresel dernekleri bir araya gelerek geçen yıl yanan bölgeye bin adet fidan dikti.
  Gemlik Belediyesi, Kent Konseyi ve Gemlik Hemşeri Dernekleri Orman Bölge Müdürlüğü iş birliğiyle daha önce orman yangınında yanan bölgeye 1000 adet fıstık çamı fidanı dikildi. Fidan dikimine Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce ve Jandarma Komutanı Barış Bozkurt ile çok sayıda yöresel dernek başkanı ve yöneticisi katıldı. Fidan dikiminin popüler ismi ise Diriliş Ertuğrul Dizisinde Geyikli rolüne hayat veren Kaptan Gürman oldu.
  Törende konuşan Giresunlular Dernek Başkanı Halil Ataş yaptığı konuşmada “Bizler Gemlik’te ki hemşeri dernekleri olarak hep daha güzel bir Gemlik hayal ediyor ve bunun için ne yapabileceğimizi düşünüyorduk. Bu düşünceler doğrultusunda fikir birliğiyle fidan dikmeye ve hatıra ormanı oluşturmaya karar verdik” dedi. Dernek Başkanının ardından konuşan Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, hemşeri derneklerine böyle bir etkinlik yaptığı için teşekkür etti.
  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da yaptığı konuşmada “Gemlik’i karşıda gördüğünüz makilik alana taşıyacağız. Buralara 8 bin konut yapılacak. Bu konutlarda ortalama 40 bin kişi yaşayacak. Gemlik’in yeni yaşam alanı buralar olacak. Yıllar sonra göreceğiz ki yeşillendirdiğimiz bu alanlar ileride mesire alanı haline gelecek” dedi.
  Konuşmaların ardından toplu olarak dağıtımı yapılan fidanlar toprakla buluştu.
  Haber Tarihi : 27 Kasım 2017 Pazartesi


                    

        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA