GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLER“ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR” PROJESİ BAŞLADI Paylaş :

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığıyla yürütülen proje kapsamında Türkiye'de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler sinemayla buluşuyor. Sinemanın, sosyalleşmeye yönelik olumlu etkilerinin genç nesillere yansıması için Kültür ve Turizm Bakanlığınca hayata geçirilen proje sayesinde, birçok öğrenci ilk defa beyaz perde ile buluşturulacak.
   “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor” projesi Gemlik’te de uygulanmaya başlandı. 4 Aralık tarihinde başlanan sinema etkinlikleri, belirli periyotlar halinde 14 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. Proje kapsamında Gemlik’te ortaokul seviyesinde eğitim gören 600 öğrenci sinemayla buluşacak.
  “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor” projesi ile, öğrencilerde milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencileri hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamak, öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesine imkan sunarak, çevresine daha duyarlı bireyler olmalarını sağlamak amaçlanıyor.
  Öğrencilerin okuldan sinemaya, sinemadan okula ulaşımını Gemlik Belediyesinin sağladığı ve tamamı yerli yapım olan filmler, Bursa As Merkez AVM sinemasında öğrencilerin beğenisine sunuluyor.
  Haber Tarihi : 6 Aralık 2017 Çarşamba


                    

        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA