GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERFULDEN URAS’TAN GEMLİK’Lİ ÖĞRENCİLERE ANLAMLI HEDİYE Paylaş :

Gemlikli Sanatçı Ahmet Gültekin’in “Yetenek Sizden Destek Bizden” projesi kapsamında, Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği enstrüman dağıtımları hız kesmiyor.
  Proje kapsamında belirlenen 6 pilot okulda toplam 700 öğrenci enstrümanlarına kavuştu. Bağlama, Gitar, Keman, Ritim, Perküsyon, Bando, Tiyatro, Halk Oyunları, Çocuk ve Gençlik Koroları oluşturulmaya başlandı.
  Ücretsiz yapılacak olan eğitimlere yine ücretsiz olarak enstrümanların dağıtımı tamamlandı. Çınar İlkokulunda yapılan enstrüman dağıtımına Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’ın yanı sıra ses ve sinema sanatçısı Fulden Uras’ta katıldı.
  150 öğrenciye yapılan enstrüman dağıtımlarına sanatçı Fulden Uras’ta 30 enstrüman alarak destek verdi. Proje mimarı Ahmet Gültekin, “Kardeşlerimize müziği ve sanatı sevdirebilmek, onlara bir şeyler katabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Sanatçı Fulden Uras’ta, Gemlik’te başlayan bu projenin tüm ülkeye örnek olması gerektiğini ifade ederek, toplumun tüm kesimlerinin ve sanatçıların da öğrencilerin müzik ve sanat eğitiminde duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.
  Haber Tarihi : 6 Aralık 2017 Çarşamba


                    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA