GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERGEMLİK'TE KAMULAŞTIRMALAR HIZ KESMİYOR Paylaş :

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor. Yapılan imar düzenlemeleri sonrasında yeni yollar ve caddelerin planlara uygun şekilde düzenlendiğini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yaşanabilir bir şehir için ulaşımdan yeşil alana kadar planlı ve modern Gemlik için çalışıyoruz” dedi.
  
  Bölge halkının rızası alınarak yapılan kamulaştırma ve yıkım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı çok amaçlı olarak yürütüyoruz. Gemlik’in bazı bölgelerinde yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmalarında eğitim alanları oluşturma, yolları açma ve genişletme, çürük binaları yenileyerek depreme dayanıklı yaşanılabilir alanlar oluşturma noktasında çalışmalar yapıyoruz. Kent merkezimizde de vatandaşlarımızın rızası ile kamulaştırma yaparak kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu kapsamda Demirsubaşı Mahallesi semerciler yokuşu köşesinde bulunan binayı yıkarak halkımızın hizmetine sunduk. Yolun darlığı yüzünden özellikle 12 metrelik toplu taşıma araçların dönmekte zorlandığı bu bölgede trafiği de rahatlatmış olacağız” ifadelerini kullandı.
  Haber Tarihi : 22 Aralık 2017 Cuma


            
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA