GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERGEMLİK BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI Paylaş :


  Gemlik Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2018-2019 yılını ve 91 işçiyi kapsayan 83 maddenin tamamı kabul edilerek, toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bu kapsamda işçi yevmiyelerine 2018 yılı için %13, 2019 yılı için %9 net zam yapıldı. Yapılan zamlardan sonra 2018 yılında en düşük işçi yevmiyesi 110 TL ve üzeri, 2019 yılında en az işçi yevmiyesi 120 TL ve üzeri olarak belirlenmiştir. Ayrıca toplu iş sözleşmesi kapsamında yapılan sosyal ödemelere ortalama %15 oranında iyileştirme yapılmıştır.
  Gemlik Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen törene, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Keskin, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı ve Kadir Erol’un yanı sıra birim amirleri, sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.
  İmza töreninde konuşan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “ Çalışanlarımızın sosyal haklarının korunması, ekonomik anlamda rahat edebilmelerini önemsiyoruz. Belediyemizin maddi imkânları ve bütçesi ele alındığında personelimiz için elimizden gelen en iyi artışı vardığımız ortak mutabakat ile gerçekleştirdik. Toplu iş sözleşmemizin çalışanlarımıza, ailelerine ve bizden hizmet bekleyen hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
  Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Keskin ise konuşmasında İşçi arkadaşlarımızın haklarını koruyarak yaptığımız ve imzaladığımız anlaşmanın, belediye işçilerimize, Hizmet-iş sendikasına ve Gemlik Belediyesine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
  Yapılan konuşmaların ardından Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ile Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Keskin, toplu iş sözleşmesini imzaladı. Keskin, daha sonra sendika üyeleri adına Başkan Yılmaz’a plaket takdim etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.
  
  Haber Tarihi : 23 Ocak 2018 Salı


                    

            
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA