GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERJUDODA GEMLİK'TEN AVRUPA'YA Paylaş :

Judo Federasyonu'nun 2018 yılındaki ilk yurt içi faaliyeti olan Türkiye Ümitler Şampiyonası Mersin’de yapıldı. 19-21 Ocak tarihleri arasında Servet Tazegül Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda 498 erkek, 343 kadın judoka tatami de kürsü mücadelesi verdi. Servet Tazegül Spor Salonu'nda 70 ilden 15-17 yaş arası 343 bayan, 498 erkek toplam 841 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda, Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü adına ter döken Doğa Sevgi Süren 40 Kg Bayanlarda Türkiye Üçüncülüğü elde ederek 3-4 Mart 2018 tarihlerinde Antalya da düzenlenecek olan “24. Nazım Canca Uluslararası Ümitler Avrupa Kupasına katılma hakkı kazandı.
  Üç gün süren birbirinden çekişmeli mücadelelerin ardından kilolarında dereceye giren sporculara ödüllüleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Türkiye Judo Federasyonu temsilcileri, Türkiye Judo Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Cemal Akbudak ve Judo merkez hakem kurulu yetkilileri tarafından verildi.
  Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Antrenörü İsmail Yıldız yaptığı açıklamada, “Mersinde yapılan Türkiye Şampiyonasında zorlu rakiplerini yenerek kürsüye çıkmayı başaran Doğa’nın, sezonun ilk Milli takım kampı olan ve 24 Ocak, 4 Şubat tarihleri arasında Trabzon TOHM’da( Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) Ümit Bayanlar Judo Milli Takım kampında ilçemizi temsil edecek olmasından mutluluk duyuyoruz. İlerleyen süreçte Milli takım kampları ve 3-4 Mart 2018 tarihlerinde Antalya da düzenlenecek olan “24. Nazım Canca Uluslararası Ümitler Avrupa Kupası katılacak olan Doğa’nın Milli takım kamplarında ve Avrupa Kupalarında Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancımız tamdır. Desteklerinden dolayı başta Gemlik Belediye Başkanımız Sayın Refik Yılmaz olmak üzere, Belediyespor Kulübü Başkanımız Hulusi Gandar ve yönetimine, sporcumuzun ailesine teşekkür ederim” dedi.
  
  Haber Tarihi : 25 Ocak 2018 Perşembe


        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA