GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERGEMLİK’TE “İFTAR ŞENLİĞİ” Paylaş :


  Gemlik Belediyesi, Gihmed ve İmam Hatip Okullarının birlikte organize ettiği 2018 İftar Şenliğinde, 2 bin kişiye iftar yemeği verildi.
  Gemlik Roda Anadolu İmam Hatip Lisesi okulunun bahçesinde düzenlenen iftar şenliğine Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Belediye Başkan Yardımcıları, Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Zafer Işık, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.
  İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın yaptığı duanın ardından akşam ezanı ile birlikte binlerce kişi iftarını açtı.
  İftarın ardından Roda AİHL Okul Müdürü Nurullah Şimşek, Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız AİHL Okul Müdürü Muharrem Nazlı, Halitpaşa İmam Hatip Lisesi Okul Müdiresi Hacer Semiz, Kumla Ali Kütahya İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nihat Özlem ve GİHMED Başkanı Halil Köse konuşmalarını gerçekleştirdi.
  Ödül törenin ardından selamlama konuşması yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, “Ramazan dayanışma demek, paylaşım demek, birliktelik ve barış demek. Bu güzel atmosferde sizlerle bir arada Ramazan ayının manevi atmosferini hep birlikte yaşamaktan dolayı mutluyuz. Sofralarımız paylaşmanın gücüyle daha da zenginleşiyor. Bir arada olmanın gücünü, dayanışma halinde olmanın kuvvetini hep birlikte yaşıyoruz. Rabbim bizleri ramazana kavuşturduğu gibi bayrama da kavuşmayı nasip etsin” diye konuştu.
  Çocuk oyun gruplarının da kurulduğu okul bahçesinde ayrıca Osmanlı şerbeti ve macunu, dondurma, pamuk şekeri gibi çeşitli ikramların da yapıldığı etkinliklerle minikler gönüllerince eğlenerek keyifli anlar yaşadı.
  Roda İ.H.L öğrencilerinin “Zindandan Mehmed’e Mektup” şiirinin okunmasıyla başlayan iftar sonrası etkinlikleri, Halitpaşa İ.H.L öğrencilerinin seslendirdiği İstanbul’u dinliyorum şiiriyle devam etti. Nasrettin Hoca skeçlerinin yanı sıra Karagöz ve Hacivat’ın komik maceralarıyla kahkahalara boğulan çocuklar aileleri ile birlikte geç saatlere kadar doyasıya eğlendi. Etkinlikler Roda İ.H.L Halk Müziği Grubunun seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle son buldu.
  
  Haber Tarihi : 28 Mayıs 2018 Pazartesi


                    

                    
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA