GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERNARLI CAMİİ HİZMETE GİRDİ Paylaş :

NARLI CAMİİ HİZMETE GİRDİ
  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz her hafta ya bir temel atma ya bir açılış sözünü Ramazan ayında da yerine getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Gemlik Belediyesi’nin yenilediği Narlı Mahallesi Camii, Mehteran eşliğinde dualarla hizmete açıldı.
  Törene Bursa Büyükşehir Belediye eski Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.
  Kurulan iftar sofralarını tek tek gezen ve mahalle halkının ramazan aylarını kutlayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bayanlara günün anısına şal hediye etti. Gemlik’te kentsel dönüşüm ve tarihi mirasın ayağa kaldırılması konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, ”Camiler birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını en üst şekilde yaşadığımız nezih mekânlar. Medeniyetimizin özünde yer alan camilerimizin her daim cemaatimiz tarafından doldurulmasını diliyorum. Yenilenen camiimiz Narlı Mahallemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
  Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Altepe’de, 2016 tarihinde yapılan temel atma töreni sırasında yaşanan sıkışan çimento vanası patlama kazasını hatırlatarak “Burada güzel bir hatıra yaşamıştık. Temel atmasında da birlikte olduğumuz camiinin açılışında da yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
  Kur´an-i Kerim tilavetinin ardından akşam ezanı ile birlikte yüzlerce kişi dualarla iftarını açtı.
  Haber Tarihi : 28 Mayıs 2018 Pazartesi


                    

                    

            
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA