GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERGEMLİK'TE KABOTAJ BAYRAMI COŞKUSU Paylaş :

Kabotaj hakkının Türk Bayrağı ve milletine tanındığı 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 92. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Gemlik’te de törenlerle kutlandı.
  Saat 10.00’da Atatürk anıtına çelenk sunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan törenler, Gemlik Liman Başkanı Asım Sulu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
  Törenlere, Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Kaymakam Vekili Dr. Yalçın Yılmaz, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, İlçe Liman Başkanı Asım Sulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Bozkurt ve Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam’ın yanı sıra Gemlik Yelken Kulübü öğrencileri, Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Kabotaj Bayramı kutlamaları, Gemport römorkuyla denize açılıp, şehitler için hazırlanan çelengin körfeze bırakılmasıyla devam etti. Çelenk, Gemlik Kaymakam Vekili Dr. Yalçın Yılmaz, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, İlçe Liman Başkanı Asım Sulu tarafından denize bırakıldı.
   Kutlamalar, Gemport römorkuyla yapılan körfez gezisiyle son buldu.
  Haber Tarihi : 1 Temmuz 2018 Pazar


                    

        
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA