GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERSOSYAL KONUTLARDA SON VİRAJ Paylaş :

Gemlik Belediyesi Cihatlı Mahallesinde yaptırdığı sosyal konutların başvurularını almaya başladı. 1.Etap 158 adet, 2+1 konut için alınacak başvuruların 12.09.2018 ile 22.09.2018 arasında Gemlik Belediyesinden yapılacağı bildirildi.
  Sosyal Konutların tahsisi için aranan şartlar ise şu şekilde, “Dar gelirli olmak (birlikte yaşayan ailenin aylık toplam net geliri, asgari ücretin iki katının %25 fazlasının -4 bin TL’nin- altında olmak), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Terör ile ilgili suçlardan, yüz kızartıcı suçlardan, cinsel taciz ve tecavüz suçlarından hüküm giymemiş olmak, Kendisinin, eşinin veya on sekiz yaşından küçük çocuklarının konutu bulunmamak ve kendisine tahsis edilecek konuttan daha değerli taşınmazı bulunmamak, En az 5(beş) yıldan beri ve halen Gemlik ilçesi sınırları içinde ikamet ediyor olmak ve başvuru tarihinde evli olmak. Bununla birlikte vatandaşlar başvuru güncelleme formunda yer alan 9 maddeyi de kabul etmiş sayılacak. Emekli, Engelli, Gazi, Şehit Yakını veya Konutların yapıldığı mahalle nüfusuna kayıtlı olanlar bu tür özel durumlarını, başvuru güncelleme formunun “Özel Durumu” bölümünde belirtmeleri halinde, bu özel durumları dikkate alınacak. Ekli başvuru güncelleme formunu doldurarak imzalayan vatandaşlar, Gemlik Belediyesine kimlikleri ile bizzat teslim edecekler. Ayrıca daha önce form dolduran vatandaşların da yeniden başvuru güncelleme formunu doldurmaları gerektiği bildirildi.
  
  
  Haber Tarihi : 13 Eylül 2018 Perşembe


                
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA