GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLER10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ YAPILDI Paylaş :


  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı, yurt genelinde olduğu gibi Gemlik’te de düzenlenen törenlerle anıldı.
  Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Garnizon Komutanı Veteriner Albay Aziz Sevimli, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce’nin yanı sıra daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Protokole ait çelenklerin Atatürk Anıtı’na konulmasının ardından, saatler Saat 09.05’te sirenler eşliğinde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ile tören sona erdi.
  Haber Tarihi : 10 Kasım 2018 Cumartesi


                    

            
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA