GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERKENT KONSEYİ KADIN MECLİSİNDEN ATIK YAĞ PROJESİNE BÜYÜK DESTEK Paylaş :

Gemlik'te bitkisel atık yağların doğaya verdiği zararı önlemek ve atık yağların atılmasından kaynaklanacak kirlilikten korunması amacıyla başlatılan Atık Yağ Toplama Kampanyası'na vatandaşların desteği sürüyor.
  “Sıfır Atık” projesi kapsamında hayata geçirilen kampanyaya son olarak Kent Konseyi Kadın Meclisinden büyük destek geldi. 100 litreye yakın evsel atık yağ getiren Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Yaşar Türe ve yönetimine, Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk zeytinyağlı sabun hediye etti.
  Hediye sabunların takdiminden sonra açıklama yapan Belediye Temizlik İşleri Ahmet Dedetürk, 1 litre bitkisel atık yağın, 1 milyon litre suyu kirlettiğine dikkat çekti. Evlerde ve iş yerlerinde lavaboya dökülen atık yağlar çevreye zarar verdiği için Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Dedetürk, “Projeyle ilgili olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bunun sadece bir kampanya olarak değil, bir alışkanlık olarak benimsenmesi, bu atıkların biyodizel olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
  
  Haber Tarihi : 21 Kasım 2018 Çarşamba


            
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA