GEMLİK BELEDİYESİ | HAKKIMIZDA | HABERLERYAZARLIK OKULUNDA DERSLER BAŞLADI Paylaş :

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın talimatları doğrultusunda hayata geçirilen "Yazarlık Okulunda” eğitimler başladı. Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve HaberTürk Televizyonu Genel Müdürü Veyis Ateş'in eğitmenliğinde gerçekleşen eğitim programında kursiyerlere başarılı bir yazar olmanın incelikleri anlatıldı.
  Özdilek Cevdet Aynur Mayruk Kız İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yazar vasfıyla konuşma nasıl olmalı, kitle önünde konuşma becerileri, ikna becerileri, yazma konuşma savunma becerileri, ait olduğu kurum-misyon temsilinde dikkat edilmesi gerekenler gibi konular ile katılımcılara altın değerinde önerilerde bulunan Veyis Ateş, "Kendinizin farkına varın, isminiz yüksek sesle ve kendinize güvenerek söylemeyi asla unutmayın. Marka sadece eşyalara verilen adlar değildir, marka sizin adınız ve soyadınızdır. Kendinizi nasıl tarif ederseniz siz o marka olursunuz. İnsanların size nasıl davranacaklarını yine siz belirlersiniz" dedi.
  Yazma teknikleri, sosyal medya kullanım teknikleri, gazetecilik yaklaşımı, kelime-cümle zenginliği oluşturma becerileri, farklı ifade yaklaşımı gibi konularla katılımcıları bilgilendiren Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık da, “İyi bir yazar olmanız için öncelikle çok okumalısınız. Şöyle söylemek gerekirse bir satır yazabilmek için bir satır okumalısınız. Yani işin özü çok okumlasınız. Eğer az okuyup çok yazarsanız bir süre sonra tekrara düşersiniz. Bu tekrar bir süre sonra insanlarda rahatsızlık oluşturmaya başlar ve terk edilirsiniz" diye konuştu.
  Haber Tarihi : 13 Şubat 2018 Salı


            
Gemlik Belediyesi Telefon : 0 224 5134521-22-23-24 Fax : 0 224 5121780 Hamidiye Mah. Irmak Sokak Sosyal Yaşam Merkezi Binası No:138 GEMLİK BURSA