Efsane yarışlar tekrar Gemlik’te

Efsane yarışlar tekrar Gemlik’te

Araba sporlarıyla ilgilenenlerin efsane yarış olarak nitelendirdiği Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın son ayağı olan Şahintepe Yarışları 24 – 25 Ağustos’ta Gemlik Şahintepe radar yolunda düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bursa İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Bursa Otomobil Sporları Kulübü ve Gemlik Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenecek yarışlara Türkiye’nin çeşitli illerinden yarış tutkunlarının katılması bekleniyor.

4 ayrı kategoride araçların mücadele edeceği organizasyon saat 13.00-14.30 arasında gerçekleşecek antrenman çıkışları ile başlayacak. 7,30 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli yarış Kumla Jandarma Karakolu'nun önünden başlayacak. İlk çıkışı 11.00'te ikinci çıkışı 13.00'da ve üçüncü çıkışı da 14.30'da gerçekleştirilecek olan organizasyon saat 16.15 de Kumla İskele Meydanı’nda düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Konuyla ilgili konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise, Gemlik’in böyle büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmasının mutluluk verici olduğunu ifade ederken, Gemlik’in spor ve kültür kenti olarak anılması için çalışmaların ve organizasyonların ara vermeden devam edeceğini belirtti.

Bursa Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Mete Pala ise, Şahintepe Yarışlarını efsane yarış olarak nitelendirdiklerini ve bu yarışların yıllardan beridir özlemini çektiklerini belirtti ve Gemlik Belediyesi’ne katkıları için teşekkür etti.

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.