Gemlik Belediyesi’nden Kadir Gecesi Özel Programı

Gemlik Belediyesi’nden Kadir Gecesi Özel Programı

Gemlik Belediyesi ve Gemlik İlçe Müftülüğü’nün birlikte organize ettiği “Kadir Gecesi” özel programı büyük ilgi gördü. Ramazan Ayı Kültürel Etkinlikleri kapsamında düzenlenen gecede 11 ayın sultanı Ramazan Ayı ve bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi Kuran Tilaveti ile kutlandı.

Programa Gemlik Kaymakamı Kemal İnan’ın yanı sıra, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı,  belediye meclis üyeleri, stk, kamu kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde Bursalı sanatçı Mesut Yavaş, en sevilen tasavvuf eserlerini seslendirirken kendisine eşlik eden semazenler de izleyenleri büyüledi. İskele Meydanı’nda tertiplenen gecede alanı dolduran yüzlerce Gemlikli, hem tasavvuf müziği konseri, hem de Kurra Hafız Hüseyin Yavuz’un Kuran Ziyafeti ile “Kadir Gecesi’ni” kutladı.

Programda bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Allah'ın rahmet kapılarının açık olduğunu, bu gecede dua ve tövbelerin kabul edileceğini söyledi. Bu geceyi Müslümanların sabaha kadar ibadetle geçirmesi gerektiğine vurgu yapan Şavlı, Kadir Gecesi’nin tüm dünyaya huzur getirmesini diledi.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da, böylesi önemli bir gecede vatandaşlarla bir arada olmanın mutluluğun tarifsiz olduğunu belirterek, Gemlikli hemşehrilerinin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni kutlayarak, ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa barış, sağlık ve huzur getirmesini temenni etti.

Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle duygu dolu anların yaşandığı gecede, vatandaşlara Gemlik Belediyesi tarafından Ramazan şerbeti ile kandil simidi ikram edildi.

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.