Sosyal konutlarda çözüm çalışmaları devam ediyor

Sosyal konutlarda çözüm çalışmaları devam ediyor

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, Gemlik Belediyesi sosyal konutları 1. Etap kat malikleriyle buluştu.

Ömer Kahraman Hizmet Binası'nda gerçekleşen toplantıya çok sayıda kat maliki katılırken, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişi gerçekleşti.

 Sosyal konutların genel anlamda çok sayıda sıkıntıyı barındırdıklarını belirten kat malikleri sıkıntıların özellikle bu yönetim zamanında çözülmeye başladığını belirtirken, bunun memnuniyet verici olduğunu ifade ettiler. Ulaşım sıkıntısının da en kısa zamanda halledilmesi gerektiğini de vurguladılar.

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk ise, sosyal konutlardaki sorunların farkında olduklarını belirtti. Ulaşım ile ilgili sadece Cihatlı bölgesinde değil, tüm Gemlik’te sorun olduğunu ve bu sorunların hepsinin çözümü için çalışmaların başladığını, şikayetlerin gerekli yerlere aktarıldığını ve kısa zamanda sorunların halledileceğini de sözlerine eklerken, sosyal konutlardaki çocukların ihtiyacı olan parkı temin ettiklerini ve parkın en kısa zamanda kurulacağını da vurguladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin en kısa zamanda sosyal konutlardaki daire içi sorunları çözme konusunda bir ekip oluşturacağını da sözlerine eklerken, “Belediye olarak geçmiş yönetimden bize geçen bu binaları bitirerek burada bir yaşam alanı oluşturacağız. Binalarda irili ufaklı birçok sorun var ama bu sorunlar halledemeyeceğimiz sorunlar değil, el birliği ile biz bunların üstesinden geliriz. Öncelikle site yönetimlerinin oluşması gerekiyor. Sonra ise aranızdan bir temsilci seçerek ve sorunlarınızı listeleyerek bizlere iletirseniz bizler de gerekli çalışmalara bir an önce başlayabiliriz” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı bitişinde en kısa zamanda bir genel kurul toplayarak, site yönetimlerinin belirlenmesi kararı da alındı.

 

 

 

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.