Hasanağa yolundaki problemi Gemlik Belediyesi çözüyor

Hasanağa yolundaki problemi Gemlik Belediyesi çözüyor

Gemlik Belediyesi, 2022 yılında tüm hızıyla devam ettirdiği yol yapım çalışmalarını 2023 yılının ilk aylarında da sürdürürken Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Gemlik’in yol kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

İlçenin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Hasanağa caddesinde inşaat ve altyapı yapım çalışmaları esnasında bozulan yollarda Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Hasanağa Caddesi’ne 3 bin 500 metrekare parke taş döşeme ve 750 metrekare kaldırım çalışması yapıyor.

Yol yapım çalışmaları hakkında bilgi veren Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “2022 yılında yaklaşık 25 kilometrelik yolu Gemlik’e kazandırdık. 2023 yılının henüz ilk aylarında olmamıza rağmen yol yapım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hasanağa kampı bölgemizdeki parke taş kaplı olan yolun gerek altyapı gerekse inşaat çalışmalarından dolayı bozuk olduğunu ekiplerimiz tespit etti ve bu alanda çalışmalara başladık. Yakın zamanda bitecek bu çalışmalarımızın ardından 3 bin 500 metrekarelik taş parke serim ve 750 metrekarelik kaldırım çalışmamızı bitirmiş olacağız. 2023 yılında da  Gemlik’in yol kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarına aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.