Yunuslar ışıl ışıl

Yunuslar ışıl ışıl

Çarşı Meydanı’ndaki yunuslar aydınlatıldı.

Gemlik Çarşı Meydanı’nda bulunan Saat Kulesi’ndeki Yunuslar, temizlenerek tamir edildi. Ayrıca yeniden çalışmaya başlayan yunus heykellerinin bulunduğu havuz da aydınlatıldı.

Çalışmalar Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Müdür Alihan Kuzu’nun yerinde incelediği tamir ve bakım işlemleri ile bir süredir çalışmayan yunus heykelleri yeniden su vermeye başladı. Su problemi çözülen havuz da farklı renklerde aydınlatılarak Gemlik’in en işlek noktası olan Çarşı Meydanı’na yakışan bir görüntü ortaya çıkmış oldu.

“İlçemizin çehresi güzelleşecek”

Belediye ekiplerine özenli çalışmaları için teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, ilçenin tam ortasında bulunan Saat Kulesi ve havuzun Gemlik’in sembollerinden biri haline geldiğini söyledi. Böylesine önemli bir yapının sürekli bakıma ihtiyaç duyduğunu, temiz tutulması ve düzgün çalışmasının sağlanması gerektiğini belirten Başkan Sertaslan, “Havuz ve Saat Kulesi belediyemizin son çalışmaları ile ilçe merkezimize yakışan bir yapı haline geldi. Kentimizin çehresini ve Gemlik’in dokusunu güzelleştirecek hizmetlerimiz bütün müdürlüklerimiz ve çalışanlarımızın özverili çalışmaları ile devam edecek. Hemşehrilerimizin temiz, bakımlı ve pırıl pırıl bir Gemlik’te yaşamaları için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” şeklinde konuştu.

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.