Zabıtadan pazar denetimi

Zabıtadan pazar denetimi

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde sürdürdüğü etiket denetimlerine Gemlik Kapalı Pazar Yeri’nde devam etti.

Kapalı Pazar yerindeki tezgahları teker teker kontrol eden ekipler, etiketi bulunmayan ve kurallara uymayan tezgahlara ise cezai işlem uyguladı.

Kapalı Pazar yerindeki incelemeler hakkında konuşan Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürü Ferhat Geyik, Gemlikli vatandaşların kapalı pazar yerinde mağdur olmaması için çaba gösterdiklerini ifade ederken, İlçede kurulan pazarlarda zabıta ekiplerinin denetime aralıksız olarak devam ettiklerini belirtti. 

Zabıta ekiplerinin bu denetimler sırasında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince çalışmalara devam ettiklerini, pazarda faaliyet gösteren esnafının etiket, terazi ve pazar standartlarına uygunluğunun da kontrol ettiklerine değindi.

Zabıta ekipleri pazarlarda faaliyet gösteren esnafı uyararak satış esnasında terazilerin tezgâh önlerinde vatandaşın görebileceği konumda olması, etiketlerdeki rakamların anlaşılır olması, tezgâhların temiz ve düzenli olması gibi konularda da hassas davranılması için gerekli uyarıları yaptı.

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.