Gaziler Günü kutlandı

Gaziler Günü kutlandı

Gaziler Günü kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelen sunumuyla başladı. Programa Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Garnizon Komutan V. Veteriner Albay Hasan Şimşek, Gemlik İlçe Emniyet Müdürü Abdülkadir Yüce, gaziler ile siyasi parti, sivil toplum örgütü ve meslek kuruluşu temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından program gaziler onuruna verilen öğle yemeği ile devam etti. Gemlik Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe gaziler ve aileleri katıldı. Sosyal Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen yemekte bir araya gelen ilçe protokolü ve gaziler sohbet ettiler.

“Gazilerimizin hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz” diyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Gemlik Belediyesi olarak her zaman gazilerimiz ve şahit ailelerimizin yanındayız. Millet olarak tarihte 16 kez yıkıldık. Şehit ve gazilerimiz sayesinde 17. devletimizi kurduk. Ülkemizin varlığını koruması için elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz. Değerli gazilerimiz ve ailelerimizden, milletçe birlik olduğumuzda çok güçlü olduğumuzu, fitneye uyup birbirimize sırt döndüğümüzde başımıza kötülük geldiğini anlatmanızı rica ediyorum. Sizler oldukça bu ülkeye kimse kastedemez. Hepinizin Gaziler Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Gemlik Belediyesi © 2018 Tüm hakları saklıdır.